Kaffekanna silver

225210

KAFFEKANNA, silver, Osmanska riket, stämplad med Abdulhamids tughra, sent 1800-tal, höjd 18 cm

Smärre bucklor

Silver

Monter 2

Kaffekanna silver

Budhistorik (24 bud)
1105697
3 200
1104656
1104654
2 800
1104653
2 600
1104652
2 400

Slutpris SEK:
3 200
307 EUR, 360 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.