Spegellampett av Johan Martin Berg

225197

SPEGELLAMPETT, göteborgsarbete i Karl Johan, av Johan Martin Berg (glasmästare och spegelfabrikör i Göteborg 1803-1837) signerad IMB, två ljusarmar, krön i skuret trä, 66x61 cm

Slitage, ljushållarna med smärre bucklor.

Speglar

Rum 11

Budhistorik (24 bud)
1105221
5 200
1105230
5 000
1105221
4 800
1105093
4 600
1105218
4 400

Slutpris SEK:
5 200
498 EUR, 585 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.