Kinamatta

225070

MATTA, Kina, 1800-tal, Ning-Xia, antik, meditationsmatta med motiv med bl a ying-yang, ca 201x69 cm

Ställvis slitage, renoverad

Mattor/Textilier, Orientaliskt

Rum 4

Kinamatta

Budhistorik (10 bud)
1097456
2 400
1096767
1096181
1095611
1 400
1095610
1 300

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.