Ring guld diamanter

225060

RING, 18 k guld, otydliga stämplar, möjligen Spanien 1940-tal, räfflad yta, 2 hjärtformade fasettslipade och 10 trapetsslipade syntetiska rubiner, 10 rosenstensslipade diamanter, storlek 14,2x15,6 mm, vikt 13 g

Några stenar med smärre nagg

Guld/Smycken

Kundcenter

Ring guld diamanter
Budhistorik (10 bud)
1103458
3 200
1102777
1102730
2 600
1100492
2 400
1097740

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.