Karmstol 1700-tal

225012

SKRIVBORDSSTOL, 1700-tal, England, skuren dekor i massiv valnöt, grönt läder med tennlikor, "Queen Anne"-ben på hjultrissor

Smärre skador och lagningar, fotkryss saknas

Rum 2

Karmstol 1700-tal

Budhistorik (9 bud)
1104577
6 400
1104575
6 200
1104574
6 000
1104572
5 200
1104528
2 800

Slutpris SEK:
6 400
625 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.