Terrin Kina

225006

TERRIN med lock, porslin, Kina, 1800-talets början, lockknopp i form av kotte, dekor med motiv av blommor och medaljonger, hänklar med flätad dekor, höjd 24 längd ca 35 cm

Smärre nagg vid hänklar

Orientaliskt, Porslin

Monter 31

Terrin Kina

Budhistorik (8 bud)
1102554
4 600
1102553
4 200
1101686
1101684
3 600
1099922
2 600

Slutpris SEK:
4 600
449 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.