Figurin Kina

224936

FIGURIN, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i emaljfärger, höjd 14 cm, medföljande skåp med snidad trädekor, höjd 31, 19x16 cm

Lagning, mindre nagg, två skadade fingrar

Orientaliskt, Porslin

Monter 6

Figurin Kina

Budhistorik (8 bud)
1106788
650
1106712
600
1106678
550
1106711
500
1106678
450

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.