Urna Lack Kina

224922

URNA, rött lack, figurer i landskap, 18/1900-tal, höjd ca 28 cm

Lock med skador, lacksprickor, slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 28

Urna Lack Kina

Budhistorik (13 bud)
1103045
1103044
1 400
1103042
1 300
1103040
1103039

Slutpris SEK:
147 EUR, 171 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.