Skriv- och rakschatull sengustavianskt

224886

SKRIV- OCH RAKSCHATULL, sengustavianskt stockholmsarbete, mahognyfanerat, uppfällbart lock med spegel, två lådor med inredning för skriv- och rakutensilier, höjd 13, 36,5x26 cm

Skador och lagningar, senare lås och beslag, nyckel saknas

Diverse

Monter 29

Budhistorik (7 bud)
1102300
1 400
1100518
1 300
1100518
1099482
500
1097322
450

Slutpris SEK:
1 400
137 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.