Flickdocka Frankrike

224868

BISKVI FLICKDOCKA, Bru-typ, omkring 1890-tal, rörligt huvud, otydligt märke, insatta fasta blå ögon s.k. "paperweight" i glas, blond mohairperuk, kulledad kropp i trä och massa, längd 38 cm

Kroppen med smärre skador

Leksaker

Monter 22

Flickdocka Frankrike

Budhistorik (4 bud)

1113988
1113502
1111239
1106030
600

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.