Googly eyed biskvi pojkdocka

224867

BISKVI "GOOGLY-EYED" POJKDOCKA, omkring 1910-tal, huvud märkt "952?, 10/0", "intaglio eyes" s.k. "Googly eyes", stängd mun, modellerat hår, femdelad kropp i massa, längd 16,5 cm

En hand med skador, kroppen med slitage

Leksaker

Monter 22

Googly eyed biskvi pojkdocka

Budhistorik (3 bud)

1114127
1114125
1111544

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.