Simon & Halbig flickdocka

224862

SIMON & HALBIG BISKVI FLICKDOCKA, 1910-30-tal, huvud med sköld märkt: "SH 1080, Dep, 8½", insatta blå blundögon i glas, blond mohairperuk, stoppad kropp i skinn, halvarmar i biskvi, längd 58 cm

Ögonfransar och händer med skador

Leksaker

Monter 23

Simon & Halbig flickdocka

Budhistorik (3 bud)

1110894
1113335
950
1110894

Slutpris SEK:
98 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.