Venetiansk skola oljemålning Old Masters

224860

VENETIANSK SKOLA (1700-tal): Kvinnoporträtt, olja på duk, oval 117x87 cm
EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS: Taxinge slott

Färgbortfall, ojämn duk

Ändringar/tillägg
Venetian school, oil on canvas

Konst, Måleri

Rum 14

Budhistorik (17 bud)
1118129
12 000
1108839
11 500
1118128
11 500
1108839
11 000
1118126
10 500

Slutpris SEK:
12 000
1 208 EUR, 1 373 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.