Vas Estrid Ericson för Svenskt Tenn

224843

VAS, tenn, Estrid Ericson, Firma Svenskt Tenn, 1944, dekor med vertikala band av mässing med en graverad dikt av Verner von Heidenstam, höjd 21,5 cm

Repor, invändigt anlupen samt mindre bucklor

Design

Monter 29

Budhistorik (15 bud)
1103219
4 400
1102774
4 200
1102774
1102875
3 800
1102774
3 600

Slutpris SEK:
4 400
430 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.