Fritz Bange KG Bejemark gipsbyster mm

224837

BYSTER, PLAKETTER: BANGE, Fritz (1885-1959), Figurkomposition, monogramsignerad F.B, brons, 11x6 cm samt BEJEMARK, Karl Göte (1922-2000): Interiörbild med stående figur, signerad och daterad KGB 68, relief/terracotta, 11x13 cm; GIPSBYST, Sokrates, höjd 26 cm, Glyptoteket, GIPSPLAKETT, porträtt av JH Palme, 14x8 cm; GIPSBYST, Kejsar August, Glyptoteket, höjd ca 60 cm

Gipshuvud med skador

Konst, Skulptur

Monter 10

Budhistorik (3 bud)

1107856
1106472
1103498

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.