Skålar med fat Kina 1800-tal

224835

TEKOPPAR med fat, 5 st., porslin, Kina, omkring 1800, dekor och monogram i sepia och guld, KOPP med fat, porslin, Kina, 1800-tal, imaridekor

Nagg, sprickor, bruksslitage

Ändringar/tillägg
Ett fat medföljer

Orientaliskt, Porslin

Monter 28

Skålar med fat Kina 1800-tal

Budhistorik (5 bud)
1094682
450
1103408
450
1094682
1103401
1094682

Slutpris SEK:
450
44 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.