Kista Norrland

224832

KISTA på kulfötter, 1800-tal, Norrland, målad blomsterdekor, invändigt bemålad med motiv föreställande nattvarden, längd ca 88, höjd ca 67 cm

Slitage, sprickor, renoverad och kompletterad, ett beslag saknas

Möbler, Allmoge

Rum 5

Kista Norrland

Budhistorik (18 bud)
1102057
5 600
1102055
5 400
1102050
5 200
1102054
5 200
1102050
5 000

Slutpris SEK:
5 600
547 EUR, 640 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.