Konsolur 1700-tal

224805

KONSOLUR, 1700-tal, rokoko, fodrad i bemålat trä, slagfunktion, verket märkt "N:55", fötter med skurna voluter, höjd ca 59 cm, uppdragsnyckel medföljer

Fodral med smärre slitage, färgbortfall, senare bemålad, urtavlan med krackelering och bortfall samt senare påskrift Daniel Åberg Norrköping

Ändringar/tillägg
Uppdragsnyckel avhämtas vid Utlämningen

Klockor/Ur

Kundcenter

Konsolur 1700-tal

Budhistorik (6 bud)
1100475
4 200
1100364
1096564
3 800
1095661
3 600
1094853

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.