Uppläggningsfat Kina

224739

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av pagodlandskap och trädgård, konturerat brätte, 17x25 cm

Kantnagg, hårsprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 25

Uppläggningsfat Kina

Budhistorik (6 bud)
1099217
500
1094340
450
1098329
450
1094340
1097614

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.