Bordslampor Kina

224697

BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i famille rosefärger av figurscener, total höjd med skärm ca 53 cm

Glasyrslitage, smärre glasyrnagg, en lampa med spricka, en skärmhållare med skador

Orientaliskt, Porslin

Monter 29

Bordslampor Kina

Budhistorik (2 bud)

1115880
1110617

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.