Rufino Tamayo färglitografi

224530

TAMAYO, Rufino (1899-1991): Hombre, Luna y Estrellas, färglitografi, 1950, signerad och numrerad R. Tamayo 155/200, editerad av Guilde de la Gravure (blindstämpel),
innermått 50,5 x 33,5 cm

Rum 11

Rufino Tamayo färglitografi
Budhistorik (13 bud)
1099405
1099404
3 800
1099403
3 600
1099402
3 200
1099400

Slutpris SEK:
391 EUR, 457 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.