Friedensreich Hundertwasser färgserigrafi

224519

HUNDERTWASSER, Friedensreich (1928-2000):
Hommage to Schröder-Sonnenstern, färgserigrafi med metallprägling, 1972, stämpelsignerad och numrerad 200/4200. Editerad av Ars Viva, Zürich.
S. 100 x 70 cm

LITTERATUR: Koschatzky 56b

Fack 15

Budhistorik (6 bud)
1099579
1099321
1 900
1099321
1 400
1099299
1 300
1097517

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.