Friedensreich Hundertwasser färgserigrafi

224518

HUNDERTWASSER, Friedensreich (1928-2000):Hommage to Schröder-Sonnenstern, färgserigrafi med metallprägling, 1972, egenhändigt signerad av Hundertwasser och Sonnenstern, numrerad 262/416. Editerad av Ars Viva, Zürich.
S. 100 x 70 cm

LITTERATUR: Koschatzky 56a

Budhistorik (16 bud)
1099789
8 000
1099778
7 200
1099508
6 800
1098985
6 600
1098860
6 200

Slutpris SEK:
8 000
782 EUR, 914 USD
Utropspris SEK:
11 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.