Tallrikar 1700-tal famille rose

224516

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose, motiv av sittande kvinna i trädgård med höns, diameter ca 22, 5 cm
PROVENANCE: Per Toftagers samling

Smärre nagg, slitage, bränningsdefekter

Orientaliskt

Monter 24

Budhistorik (25 bud)
1099849
7 400
1099864
7 200
1099849
6 400
1099863
6 200
1099849
5 600

Slutpris SEK:
7 400
723 EUR, 846 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.