Fat Kina 1700-tal

224515

FAT, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, jaktmotiv med ridande bågskyttar samt hjort, diameter ca 26,5 repsektive 34 cm
PROVENANCE: Per Toftagers samling

Glasyrbortfall, glasyrsprickor, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 24

Fat Kina 1700-tal

Budhistorik (22 bud)
1099686
5 800
1099534
5 600
1099685
5 600
1099534
5 400
1099683
5 200

Slutpris SEK:
5 800
584 EUR, 664 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.