Tallrikar Kangxi (1662-1722)

224514

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 16/1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av pagod med trädgård, diameter ca 21,5 cm
PROVENIENS: Per Toftagers samling

Nagg, bränningsdefekter

Orientaliskt, Porslin

Monter 24

Tallrikar Kangxi (1662-1722)

Budhistorik (15 bud)
1099728
3 400
1099662
3 200
1099727
3 200
1099662
2 800
1099532
2 600

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.