Buddhaskulptur 18/1900-tal

224511

SKULPTUR, brons, 18/1900-tal, Thailand, i form av Buddha, höjd inklusive träsockel ca 27 cm

Slitage, delar saknas

Orientaliskt, Skulptur

Monter 24

Buddhaskulptur 18/1900-tal

Budhistorik (10 bud)
1099878
3 600
1099877
3 400
1099876
3 200
1099875
1099874
2 800

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.