Buddhaskulptur 1500-tal

224510

SKULPTUR, brons, 1500-tal, Thailand, i form av Buddha, höjd inklusive träsockel ca 32,5 cm

Slitage, delar saknas

Orientaliskt, Skulptur

Monter 24

Buddhaskulptur 1500-tal

Budhistorik (10 bud)
1098119
5 200
1099859
5 200
1098119
5 000
1097131
4 600
1096610
4 400

Slutpris SEK:
5 200
508 EUR, 594 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.