Silkesmåleri Kina Qing dynastin

224506

SILKESMÅLERI, 1700-tal, Kina, motiv av änder, signerad med två sigill, ca 152 x 48 cm, ramad

Slitage, skador och lagningar

Orientaliskt, Konst

Rum 4

Budhistorik (13 bud)
1100012
5 200
1095465
5 000
1100005
5 000
1095465
4 800
1100002
4 600

Slutpris SEK:
5 200
508 EUR, 594 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.