Bordsur 1800-tal

224505

BORDSUR, 1800-talets slut, eklektisk stil, emaljerad urtavla med romerska siffror, höjd ca 46 cm

Urtavla med krackeleringar, slitage, pendel och nyckel saknas

Klockor/Ur

Rum 3

Bordsur 1800-tal

Budhistorik (14 bud)
1099897
1098786
1 900
1099783
1 800
1098786
1 700
1099374
1 600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.