Plakett Kina

224494

PLAKETT, jade, Kina, skuren dekor på båda sidor, 1800-tal, längd ca 8.5 cm

Slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Plakett Kina

Budhistorik (76 bud)
1099645
29 000
1099644
28 000
1099638
27 000
1099643
27 000
1099638
26 000

Slutpris SEK:
29 000
2 920 EUR, 3 318 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.