Vas Argenta

224344

VAS, stengods, Argenta, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, silverdekor med motiv av sjöjungfru, signerad ARGENTA 1132 II, höjd 17,5 cm

Ytslitage, glasyrnagg

Keramik/Porslin

Monter 23

Vas Argenta

Budhistorik (15 bud)
1097030
2 600
1098479
2 400
1097030
1098477
1097030
1 900

Slutpris SEK:
2 600
254 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.