Kaffe- och teservis England 1800-tal

224322

KAFFE- och TESERVIS, 22 dlr, flintgods, England, 1800-talets första hälft, kinesiserande dekor i blått och guld, bestående av: 8 kaffekoppar med fat, 11 tekoppar, tekanna, gräddkanna och sockerskål, ett extra koppfat medföljer

Nagg och sprickor

Keramik/Porslin

Monter 22

Budhistorik (46 bud)
1098274
8 400
1098271
8 200
1098267
8 000
1098268
7 800
1098267
7 600

Slutpris SEK:
8 400
821 EUR, 960 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.