Einar Forseth skiss

224317

FORSETH, Einar (1892-1982): Förlaga/skiss till kyrkofönster - Coventry Cathedral, osignerad, 1960-tal, skiss, bladmått 127x81cm; oramad
PROVENIENS: Konstnärens familj

Skador, fläckar

Konst, Måleri

Rum 3

Einar Forseth skiss
Budhistorik (2 bud)

1097313
1094513

Slutpris SEK:
34 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.