Einar Forseth teckning

224315

FORSETH, Einar (1892-1982): S:t Sigfrid, skiss till kyrkofönster - Coventry Cathedral, signerad och daterad Einar Forseth, teckning på smörpapper, 259x50 cm;
PROVENIENS: Konstnärens familj

Skador, veck

Konst, Måleri

Monter 23

Einar Forseth teckning
Budhistorik (1 bud)

1097312
2014-01-11 17:45:17

2014-01-13 kl 22:15
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.