Einar Forseth blandteknik

224313

FORSETH, Einar (1892-1982): Kristusbild, signerad och daterad Einar Forseth 1965, blandteknik på smörpapper, 216x57 cm; oramad, påskrift Långholmen, Stockholm
PROVENIENS: Konstnärens familj

Skador, tejplagningar

Konst, Måleri

Rum 3

Einar Forseth blandteknik
Budhistorik (2 bud)

1098677
1093560

Slutpris SEK:
34 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.