Einar Forseth blandteknik

224311

FORSETH, Einar (1892-1982): "Harlequin och våldet", signerad och daterad Forseth 1946, blandteknik/oljetempera på papper uppfodrad på pannå, 97x56 cm;
PROVENIENS: Konstnärens familj
UTSTÄLLNING: Prins Eugens Waldemarsudde, Stockholm

Konst, Måleri

Rum 10

Einar Forseth blandteknik

Budhistorik (14 bud)
1098969
3 200
1097771
1098968
2 800
1097771
2 600
1098967
2 400

Slutpris SEK:
3 200
313 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.