Einar Forseth oljemålning

224310

FORSETH, Einar (1892-1982): "Gamla mor", signerad och daterad Forseth 1913-72, olja på duk, 80x60 cm;
PROVENIENS: Konstnärens familj
UTSTÄLLNING: Prins Eugens Waldemarsudde, Stockholm

Konst, Måleri

Rum 5

Einar Forseth oljemålning

Budhistorik (13 bud)
1098589
2 600
1097917
2 400
1097878
1097767
1096983
1 900

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.