Tallrikar och fat, Kina 1800-tal

224204

TALLRIKAR, 6+1 st, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått, diameter tallrikar 22 cm, fat 15cm

Nagg

Keramik/Porslin, Orientaliskt

Monter 21

Budhistorik (13 bud)
1096745
1096854
1096745
1 400
1096729
1 300
1096729

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.