Armring 18 k guld

224181

ARMRING, 18 k guld, dekor med emalj och pärlor samt 2 hängande kläppar, Carl Fredrik Hultbom, Stockholm 1848, vikt ca 13,5 g, originaletui
Enligt uppgift gåva av Carl XV till Lottje Schüssler född Peyron 1848

Bucklor, smärre emaljslitage

Guld/Smycken

Kundcenter

Armring 18 k guld

Budhistorik (19 bud)
1096751
6 000
1096723
5 800
1096683
5 600
1096670
5 400
1096641
5 200

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.