Damfickur och brosch

224157

DAMFICKUR, 18 k guld, ca 1850, insida märkt cylindre huit rubis Patek Geneve, savonettboett, emaljtavla, cylindergång, boett nr:66617, boett med dekor i emalj och rosenstenar, nyckel och etui medföljer, diameter 31 mm, BROSCH, 18 k guld, rosettform, totalvikt ca 22 g

Boett med lagning, lös visare, slitage

Ändringar/tillägg
Bygel ej original

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Kundcenter

Damfickur och brosch

Budhistorik (13 bud)
1096762
6 000
1095753
4 600
1094728
4 400
1094470
4 200
1094431

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.