Ljuskrona i sengustaviansk stil

224094

LJUSKRONA, för 6 ljus, sengustaviansk stil, 18/1900-tal, stomme av delvis förgylld mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd 85 cm

Omfattande slitage på förgyllningen, utbytta delar

Belysning, Ljuskronor

Rum 2

Budhistorik (21 bud)
1094948
6 800
1094908
6 600
1094947
6 400
1094908
6 200
1094938
6 000

Slutpris SEK:
6 800
685 EUR, 778 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.