Takarmatur, Fagerhults belysning

224064

TAKARMATUR, 1900-talets andra hälft, Fagerhults Belysning, vitlackerad, höjd ca 95, diameter ca 70 cm.
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Belysning, Taklampor

Rum 7

Budhistorik (14 bud)
1100840
2 800
1100841
2 600
1100840
2 400
1100832
1099994

Slutpris SEK:
2 800
274 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.