Takarmatur, Fagerhults belysning

224062

TAKARMATUR, 1900-talets andra hälft, Fagerhults Belysning, vitlackerad, höjd ca 95, diameter ca 70 cm.
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Smärre slitage och skador

Belysning, Taklampor

Rum 10

Budhistorik (7 bud)
1098815
650
1099957
600
1098815
550
1099955
500
1098815

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.