Takarmatur, Fagerhult belysning

224058

TAKARMATUR, 1900-talets andra hälft, Fagerhults Belysning, vitlackerad, höjd ca 95, diameter ca 70 cm.
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Smärre skador och slitage

Belysning, Taklampor

Rum 10

Budhistorik (1 bud)

1117041
2014-01-27 22:29:41

2014-01-28 kl 20:18
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.