Takarmatur, Fagerhults belysning

224057

TAKARMATUR, 1900-talets andra hälft, Fagerhults Belysning, vitlackerad, höjd ca 95, diameter ca 70 cm.
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Smärre skador och slitage

Belysning, Taklampor

Rum 12

Budhistorik (1 bud)

1116851
2014-01-27 20:57:39

2014-01-28 kl 14:48
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.