Takarmatur, Fagerhult belysning

224056

TAKARMATUR, 1900-talets andra hälft, Fagerhults Belysning, vitlackerad, höjd ca 95, diameter ca 70 cm.
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Smärre skador, slitage

Belysning, Taklampor

Rum 6

Budhistorik (2 bud)

1114020
1109078

Slutpris SEK:
34 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.