Ljuskrona rokokostil

224045

LJUSKRONA, 8 ljusarmar, rokokostil, 1800-talets slut, mässing och stomglas, behängd med olikslipade prismor, elektrifierad, höjd ca 115, diameter ca 60 cm

Delar saknas, skador

Belysning, Ljuskronor

Rum 8

Ljuskrona rokokostil
Budhistorik (33 bud)
1095178
25 000
1095197
24 000
1095178
23 000
1095190
22 000
1095178
21 000

Slutpris SEK:
25 000
2 413 EUR, 2 740 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.