Vildsvin i kamp med hund brons signerad CAÏN

223973

SKULPTUR, brons, 1800-talets andra hälft, signerad CAÏN (Auguste Nicolas Cain 1822-1894), föreställande vildsvin i kamp med hund, höjd 5 cm, längd 9 cm

Konst, Skulptur

Monter 5

Budhistorik (6 bud)
1106517
1106416
1106261
450
1106092
1100511

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.