Takarmatur Poul Henningsen för Louis Poulsen

223962

TAKARMATUR, "Contrast", Poul Henningsen för Louis Poulsen, designad 1962, delvis lackerade skärmar, höjd 45 cm.
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Smärre bucklor och märken

Belysning, Taklampor

Budhistorik (7 bud)
1105334
3 600
1105333
1104169
2 600
1103834
1103833

Slutpris SEK:
3 600
352 EUR, 411 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.